سفارش ساخت بهترین شوک فریزر

بلاست فریزر

شوک فریزر چیست و چه کاربردی دارد؟

شوک فریزر یا بلاست چیلر تجهیزی است که به کمک آن می توانید مواد غذایی را با سرعت بالایی منجمد کنید. این تجهیز در تهیه و نگهداری غذاهای منجمد مانند غذاهای آماده، ماهی ها و آبزیان، سبزیجات و بستنی کاربرد دارد. در بسیاری از آشپزخانه های صنعتی نیز برای نگهداری مواد غذایی اولیه از همین شوک فریزر استفاده می شود. با استفاده از این دستگاه می توانید ماندگاری مواد غذایی را افزایش دهید.

زمانی که مواد غذایی را منجمد می کنید، آب درون آن‌ها دچار کریستالیزاسیون می شود و به یخ تبدیل می‌شود. هرچقدر مدت زمان انجماد بیشتر طول بکشد، اندازه ی کریستال های یخ موجود در داخل ماده بزرگتر می شود. از طرفی هر چقدر اندازه این کریستال ها بزرگتر باشد، کیفیت، طعم و عطر غذا از حالت ایده آل دور می شود. اما انجماد سریع باعث ایجاد کریستال های کوچک در بافت تمامی مواد غذایی می شود. درنتیجه علاوه بر حفظ کیفیت آن، از رشد سریع میکروارگانیسم ها در آن جلوگیری می‌شود. به این ترتیب ماندگاری غذا نیز تا حد خوبی افزایش خواهد یافت. صاحبان رستوران ها با استفاده از بلاست چیلر می توانند دور ریز غذا را کاهش دهند.

بازه ی عملکرد این فریزرها برای انجماد از 18- تا 120- درجه سانتیگراد است. البته دمای موثر انجماد در این تجهیزات به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند نوع محصول، اندازه و وزن آن، ضخامت محصول و ساختار آن در فرآیند انجماد موثر هستند. دمای اندازه گیری شده ی مواد غذایی، دمای مرکز محصول است، نه دمای قسمت خارجی آن. از این رو ابعاد  حائز اهمیت است. در یک فریزر عادی به مدت 6 ساعت طول می کشد تا محصولی منجمد شود، اما بلاست فریزرها همین کار را در مدت 30 دقیقه انجام می دهند.

چطور بهترین دستگاه را خریداری کنیم؟

این دستگاه ها به ظاهر شبیه به یخچال ایستاده است. اغلب از جنس استنلس استیل ساخته می شود تا قابلیت شست و شو و ضد عفونی کردن داشته باشد. شوک فریزر برای تامین سریع برودت لازم، نیاز به کمپرسورهای قوی داشته و با توجه به درخواست مشتری می تواند از برق تک فاز یا سه فاز استفاده کند. این تجهیزات دارای سینی هایی به صورت طبقاتی است که محل قرارگیری مواد غذایی برای سرمایش یا انجماد است. برای خریداری بهترین دستگاه باید به خدمات پس از فروش ارائه شده توسط مجموعه فروشنده توجه نمایید.

شوک فریزر

برای کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه ها و استعلام قیمت ها می توانید با مجموعه برادران حامی دوست تماس حاصل نمایید. مشاوران ما شما را در راه رسیدن به رویاهایتان کمک می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.